EN  |  TR
EN  |  TR

 K.F.C. Gıda A.Ş 1993 yılında Hollandalı-Türk ortaklığı ile Menemen, Türkiye’de kurulmuştur. Firmamız kurulduğu yıldan bugüne kadar başta üzüm olmak üzere kayısı, incir gibi kuru meyve üretimi gerçekleştiren öncü firmalardan biridir. Yıllar içerisinde bu ürün grubuna kurutulmuş domates ve muhtelif biber konserve ürünlerini de ekleyen firmamız, müşteri talepleri doğrultusunda ürün grubunu daha da genişleterek, gelişmesini ve büyümesini sürdürmektedir.

K.F.C. Gıda AŞ’nin amacı, Türkiye’nin meyve potansiyelinin insan sağlığı ve güvenliği ilkelerinden ödün vermeden işleyerek, Avrupa başta olmak üzere tüm dünya pazarlarına sağlıklı ve kaliteli ürün servisinin yapılmasını sağlamaktır.

En iyi ürünün en iyi hammaddeden üretilebileceği bilincinde olan firmamız, Celepler Grubunun sahip oldugu güçlü zirai altyapıyı kullanarak, üretilen tüm ürünlerin ekimini ve yetiştirilmesini dolayısı ile zirai kontrollerini de son derece titizlikle yerine getirmektedir.

Üretimimiz, Menemen’de bulunan modern tesislerimizde gıda mühendislerimizin öncülüğünde son teknoloji ile BRC, Kosher, Helal standartları kontrolü altında yapılmaktadir. Fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerin yapıldığı laboratuarımız da tesislerimizde yer almaktadır.

Firmamız, kuruluşundan itibaren ürün güvenliği ve kaliteli servis anlayışını felsefe edinmiş ve bu felsefe ile kısa zamanda Avrupa ve ABD pazarında, önemli gıda sektörlerinin onaylı tedarikçisi konumuna gelmiştir.

Bu gelişmeler doğrultusunda NewJersey-Amerika’da firmamıza bağlı ortak şirketimiz kurulmuştur. Bugün, ürünlerimiz müşterilerimize 6 ayrı depodan tedarik edilebilmektedir.

İşletmemizde üretimi gerçekleşen ürünler ise şunlardır;

Kuru üzüm, Kuru kayısı, Kesme kuru kayısı, Ezme kayısı, Kuru incir, Kesme incir, Ezme incir (çekirdekli veya çekirdeksiz), Meyve kokteyli, Kuru domates, Kesme ve şerit kesme kuru domates,Marine edilmiş kuru domates, Pepperoncini biber turşusu, Jalapeno biber turşusu, Banana biber turşusu.

Vizyonumuz:Tedarikçi ve müsterilerimize beklentilerinin üzerinde servis saglamak, ürünlerimizin tedarik zincirindeki her asamasinda etkin rol üstlenmek ve Sunny Fruit markamizin Dünya organik atistirmalik kuru meyve pazarinda bilinen ilk 5 marka arasinda yer almasini saglamaktir.

Misyonumuz:Doğaya, saglığa ve gelecek nesillere verdiğimiz önemle ürettiğimiz ve dünya sofralarına ulaştırdığımız geleneksel ve yenilikçi ürün portföyümüzle yaşama değer katmaktır.

Değerlerimiz:

Saygı: İnsana ve doğaya saygılıyız. Fabrikalarımızı ve çalışma alanlarımızı bu anlayış ile kurgularız.

İş Disiplini :İşimize ve  birbirimize  saygımız gereği iş disiplinini ön planda tutarız. Müşterilerimize de aynı anlayış ile hizmet ederiz.

Takım Ruhu: Bireyselliğin ön planda olduğu sistemlerin sürdürülebilir olmadığını düşünürüz. Takım ruhu ile beraber çalışmak  ana felsefelerimizden biri olagelmiştir.

Sürekli Gelişim: Şirketimizi geliştirebilmemiz için öncelikle kendimizi  ve çalışma arkadaşlarımızı geliştirmeliyiz. Hatalarımızdan ders çıkarıp gelişmeye devam edecek kadar cesuruz.

Sosyal Sorumluluk: Sosyal Sorumluluk gereği degişik sosyal amaçlı girişimlere destek oluruz.

İş ortaklarımız ile etkileşim:  Beraber çalıştığımız tedarikçilerimiz, çalışanlarımız ve müşterilerimizle etkileşimde kalıp rehberlik etmeyi  görevimiz sayarız.

 

Eğitim, geleceğin aydımlık nesillerinin yetiştirilmesi açısından büyük önem taşıyor. Bugün birçok çocuğumuz da eğitim imkanlarından yararlanarak ülkemizin geleceğinde pay sahibi olmak için istek duyuyor. “Hayallerini Gerçeğe Dönüştür” mottosu ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerine katkı sağlayan, sektöründe lider stick yapıştırıcısı Pritt, 50. kuruluş yıl dönümünü çocuklarımızın eğitim almasına yardımcı olan TOÇEV ile birlikte kutladı.